Doručenie KURIÉROM aj ZÁSIELKOVŇOU od 3 € | Platba na DOBIERKU aj KARTOU | Doprava ZDARMA od 60 € !

1996: Začiatok novej éry

Posted by admin 23.05.2017 0 Comment(s) Blog,

 História a vznik značky Under Armour

 

Under Armour založil v roku 1996 Kevin Plank, 23-ročný bývalý kapitán futbalového tímu Marylandskej univerzity. Plank spočiatku podnikal zo suterénu domu svojej starej mamy vo Washingtone, D.C. Svoj čas trávil cestovaním po východnom pobreží, pričom kufor jeho auta bol plný oblečenia. Jeho prvý tímový predaj prišiel na konci roka 1996 s predajom vo výške 17 000 amerických dolárov. Zo suterénu domu svojej starej mamy sa Plank presťahoval do Baltimore. Po niekoľkých presunoch v meste zakotvil vo svojej súčasnej centrále v Tide Point.

 


Zakladateľ Under Armour Kevin Plank
Zdroj: Under Armour

 

Ako obranca na Marylandskej univerzite bol Plank unavený z vymieňania prepotených tričiek, ktoré nosil pod dresom. Všimol si však, že jeho kompresné šortky zostali po tréningu suché. To ho inšpirovalo k tomu, aby si vyrobil tričko s použitím syntetickej tkaniny na odvod vlhkosti. Po ukončení štúdia na Marylandskej univerzite vyvinul Plank svoj prvý prototyp trička, ktorý dal svojim spoluhráčom a priateľom v Marylande, ktorí hrali v NFL. Plank čoskoro zdokonalil dizajn vytvorením nového trička vyrobeného z mikrovlákien, ktoré pohlcovali vlhkosť a udržiavali športovcov v chlade, suchu s pocitom ľahkosti. Hlavní konkurenti ako Nike, Adidas a Reebok, čoskoro nasledovali Plankove kroky svojimi vlastnými odevmi s odvodom vlhkosti.

 


Centrála Under Armour v Tide Point
Zdroj: Under Armour

 

Značka sa začala dostávať do povedomia ľudí, keď sa na obálke USA Today predstavil quarterback Oakland Raiders, Jeff George, ktorý mal oblečený Under Armour rolák. Po tejto titulnej stránke prišiel prvý veľký predaj Under Armour, keď manažér Georgia Tech požiadal od Planka 10 tričiek. Táto dohoda otvorila dvere pre zmluvy s Arizonskou štátnou univerzitou v Severnej Karolíne a ďalšími futbalovými tímami prvej divízie. S pozitívnymi recenziami od hráčov sa povedomie o značke začalo šíriť a objednávky sa začali zvyšovať. V tom istom roku spoločnosť Under Armour začala s niekoľkými novými edíciami oblečenia vrátane ColdGear, TurfGear, AllseasonGear a StreetGear. Do konca roka 1996 spoločnosť Under Armour predala 500 tričiek Under Armour HeatGear, čím získala 17 000 amerických dolárov. V roku 1997 mal Plank objednávky za 100 000 amerických dolárov, a tak založil továreň na výrobu tričiek v Ohio-u.

 

© www.sportshouse.sk - Sports House Slovakia s.r.o.